Strany
Obmitar
Císařská armáda je skvěle vycvičena, vybavena a perfektně zásobena. Obmitarské barvy jsou fialová, černá a zlatá. Hrdí válečníci s uniformní výbavou – černěné zbroje zdobené mosaznými slunci, temná a zároveň zářivá hradba štítů a kopí. (pozn. orgů – podobnost s Nilfgaardem čistě náhodná 😊)
Škoda, že oddíl pod velením generála Telnura byl vždy až na konci seznamu a možná maličko opomíjen. Nutno říct, že se nejedná o pravidelnou brannou hotovost, ale o narychlo sestavenou jednotku, která podle toho také vypadá. Převládají císařské barvy, doplňky v jiných odstínech však nejsou výjimkou. Zbraně a zbroje si vojáci museli kupovat sami, a proto ani v nich nejsou příliš sjednoceni. Co se organizovanosti týče, i přes velitelovu snahu je nedostatek času na výcvik poměrně znát.
Generál Telnur se ale svého úkolu chopil se ctí a pod jeho pevnou rukou se oddíl proměnil na kompanii rváčů, kterou už nelze brát na lehkou váhu.
(Tajná pozn. orgů č. 2 – do bitvy lze jít v podstatě s čímkoli, dokud tam bude převládat černá barva.)
Kalenardon
Kalenardon původně vládl mořím. Jejich barvy – červená a modrá – kdysi bývaly k vidění v každém koutu moře.
Většinu svého úsilí a financí říše vkládala právě do rozvoje námořnictva, dokonce vlastnila i kolonii Tilion. Díky ní byla jednou z nejbohatších.
Ale jen do doby, kdy během velké pohromy přišla o veškeré loďstvo, díky čemuž se Tilion osamostatnil. Říše již nedokázala obnovit svou námořní hegemonii a nyní, když k jejím hranicím táhne Obmitar, je nucena přeškolit celou armádu na pozemní boj. Většina vojáků jsou zkrátka námořníci, které navlékli do zbrojí.
Oddíl pod velením kapitána Eryla je složen z mužů, jenž si museli většinu zbroje pořídit nebo ukořistit. Vojáci se samozřejmě snaží držet královských barev, ale nebrání se ani jiným doplňkům. Rozhodně nemají ucelené uniformy.
Kostým nejčastěji v červené a modré, ale může se vyskytnout i zelená a žlutá. Jediné, na co si dát pozor – nesmí převládat černá.